Mitsubishi Outlander 2016 zyskało nową, odważną stylizację oraz ciche, bogato wyposażone wnętrze. Samochód otrzymał nowa automatyczną, bezstopniową skrzynię biegów oraz nowe zawieszenie i elementy konstrukcyjne.

Na liście podstawowego wyposażenia nowego Outlandera znajdziemy między innymi światła do jazdy dziennej oraz tylne światła w technologii LED, 7 poduszek bezpieczeństwa i 7 systemów odpowiedzialnych bezpieczeństwo. Mitsubishi oferuje 5 lat gwarancji fabrycznej z 5-letnią, nielimitowaną przebiegiem gwarancją Mitsubishi Assistance Package.

W polskiej ofercie Mitsubishi Outlander 2016 jest dostępny w 7 wersjach: z dwoma silnikami, czterema skrzyniami biegów i z napędem na jedną lub dwie osie. Zgodnie z tendencją rynkową, większość wersji napędza benzynowa, 2-litrowa jednostka o mocy 150 KM, która jest dostępna w połączeniu z manualną, 5-biegową skrzynią biegów i napędem na 1 oś oraz z nową, bezstopniową automatyczną przekładnią CVT z napędem na 4 koła.

Silnik Diesla o pojemności 2.2 litra i mocy 150 KM współpracuje z ręczną, 6-biegową przekładnią i automatyczną skrzynią biegów o sześciu przełożeniach w połączeniu z napędem na 2 osie.

Ceny nowego Mitsubishi Outlandera 2016 zaczynają się od 95 990 zł a najtańsza wersja 4WD – 2.0 Intense CVT kosztuje 112 990 zł. Prognozowaną najpopularniejszą wersję Outlandera – 2.0 Intense Plus CVT 4WD wyceniono na 120 990 zł a na liście wyposażenia oprócz świateł dziennych, tylnych i mijania LED znalazł się między innymi system nagłośnienia Rockford Fosgate, system dostępu bezkluczykowego, 2-strefowa, automatyczna klimatyzacja, zestaw głośnomówiący Bluetooth, kamera cofania, 18-calowe aluminiowe obręcze kół i relingi dachowe.

W najlepiej wyposażonej wersji 2.0 Instyle Navi CVT 4WD znajdziemy dodatkowo system ograniczający skutki kolizji czołowych FCM, tempomat adaptacyjny ACC, system ostrzegający o niezamierzonej zmianie pasa ruchu LDW, system multimedialny z nawigacją, skórzaną tapicerkę, panoramiczny dach, podgrzewane przednie siedzenia, elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika i srebrne wstawki na desce rozdzielczej oraz panelach przednich drzwi.