• Peugeot Rifter będzie dostępny z silnikami 1.2 Puretech albo z wysokoprężnym 1.5 BlueHDi
  • Na stoisku Peugeota zapresentowano również produkty działu Peugeot Design Lab
  • Entuzjaści sportu na pewno doceniają zaś możliwość zapoznania się nowym Peugeotem 208 WRX

Najważniejszym nowym modelem z punktu widzenia klientów, oczywiście wyjąwszy 508, jest Peugeot Rifter, czyli auto skierowane do osób prowadzących aktywny styl życia, lecz także do rodzin poszukujących pakownego i uniwersalnego środka transportu. Rifter łączy rasowy styl z mocną budową, a jego konstrukcja pomyślana jest tak, by auto wytrzymało trudy każdego rodzaju drogi. Oczywiście Rifter wyposażony jest w i-Cockpit®. Nie da się też ukryć, że model ten nawiązuje do wieloletniej tradycji samochodów uniwersalnych takich, jak choćby słynny Partner.

Peugeot Rifter będzie dostępny z silnikami 1.2 Puretech o mocach 110 i 130 KM albo z wysokoprężnym 1.5 BlueHDi o mocach 75, 100 i 130 KM.  Koncepcyjny model o nazwie Rifter 4x4 Concept wskazuje, że możemy też spodziewać się tego samochodu w wersji z napędem na obie osie. Peugeot podaje, że w aucie tym zastosowano napęd firmy Dangel i specjalne opony oraz zwiększono prześwit o pokaźne 8 cm. Nie zabrakło też namiotu Overland, który można rozłożyć na dachu. Kolejna ciekawostka związana z konceptem Rifter 4x4 to rower górski Peugeot eM02 FS Powertube, który wyposażono w elektryczne wspomaganie i akumulator wbudowany w ramę.

Na stoisku Peugeota najbardziej zwraca jednak uwagę symbol marki w nietuzinkowej postaci. To wielka, mierząca 4,8 m wysokości i 12,5 m długości, rzeźba pokazująco to zwierzę, która – według Peugeota – ma ucieleśniać dumę marki, która płynie z osiągnięcia wysokiego poziomu jakości, nieuznającego żadnych kompromisów. Rzeźba ta upamiętnia 160-lecie logo firmy Peugeot – znak ten został zastrzeżony w 1858 roku. Warto wspomnieć, że wówczas lew symbolizował najważniejsze zalety pił zębatych, które były wtedy głównym produktem tej francuskiej marki. Chodziło o sprężystość, wytrzymałość zębów i szybkość cięcia.

Obok oczywistych nowości, czyli nowych modeli lub interesujących wersji istniejących samochodów Peugeota, możemy też zapoznać się z technologiami opracowywanymi przez tę firmę oraz produktami spoza motoryzacyjnej branży, przygotowanymi przez dział Peugeot Design Lab. To przykładowo torby i walizki podróżne, wiertarki, młynki do soli i pieprzu, zegarki oraz ubrania z linii PEUGEOT Legen. Nie zabrakło też ekologicznych środków transportu, jak hulajnoga e-Kick, czy też składany rower eF02 – w obu zastosowano elektryczne wspomaganie.

Entuzjaści sportu na pewno doceniają zaś możliwość zapoznania się nowym Peugeotem 208 WRX Sébastiena Loeba, którego będzie można podziwiać podczas rallycrossowych wyścigów rozgrywanych w ramach Mistrzostw Świata FIA WRX. Auto ma napęd na cztery koła, moc 560 KM, moment obrotowy 850 Nm, a waży zaledwie 1300 kg. Do setki rozpędza się w dwie sekundy! Nie mniej interesujący jest 308 TCR, czyli dostosowana do wyścigów wersja 308 GTi.