Węgierski MOL przejął większość stacji należących wcześniej do gdańskiego koncernu Lotos. Teraz otworzył pierwszą z nich już pod własną marką. Stacja paliw MOL otwarta została przy trasie ekspresowej S7, łączącej Warszawę i Kraków. Znajduje się na MOP Klemencice, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Krakowem a Kielcami — w odległości ok. 230 km od Warszawy. Obiekt początkowo planowano otworzyć jeszcze w styczniu 2023 r. Ostatecznie udało się to dopiero w lutym.

Jak donosi Business Insider, to co wyróżnia akurat tę stację od innych, które kontroluje węgierska firma, jest fakt, że oferuje ona paliwa pod własną marką MOL EVO.

To pierwsza z szeregu stacji, które nosić będą logo węgierskiej marki. MOL przejął 413 stacji i tym samym stanie się trzecim (dane MOL) graczem na rynku, pod względem liczby obiektów.

Najwięcej "nowych" stacji MOL znajdzie się w woj. mazowieckim. Będzie ich 56. W wielkopolskim MOL będzie miał 47 stacji. Jeśli chodzi o miasta, najwięcej stacji MOL będzie w Gdańsku - 13 oraz w Warszawie - 7. Łącznie stacji MOL w Polsce będzie 413.

Źródła: MOL, Business Insider, TVN24