Nestlé to jeden z największych koncernów z branży żywnościowej. Ostatnimi laty o firmie stało się głośno za sprawą oleju palmowego. Wytwarzanie tego produktu jest ściśle powiązane z wycinką lasów deszczowych. Co prawda koncern zadeklarował, że zacznie pozyskiwać wyłącznie olej z certyfikatem RSPO, czyli pozyskiwany w sposób zrównoważony i bez szkody dla środowiska, ale zrobi to dopiero w 2023 roku.

W tym roku polski oddział koncernu podjął jednak inną decyzję, która ma pokazać, że Nestle jest eko. Zadeklarowano, że w ciągu trzech lat firma wymieni swoją pokaźną flotę na samochody wyłącznie z napędem hybrydowym. W ten sposób Nestle Polska ograniczy emisję dwutlenku węgla aż o 30 proc.

Do końca tego roku firma zapowiada wymianę 216 aut na hybrydy typu plug-in, a reszta pojazdów z floty, liczącej w sumie 700 aut, ma być sukcesywnie zastąpionych hybrydami w ciągu kolejnych trzech lat.

Inni też starają się być eko

Niedawno w Wielkiej Brytanii parking przy markecie Tesco Extra w Dumfries został wyremontowany przy użyciu plastiku pochodzącego z recyklingu. Do asfaltu domieszano plastikową masę, która odpowiada 225 tys. plastikowych toreb na zakupy. Dzięki temu wykorzystano 900 kg plastiku, który trafiłby na wysypiska śmieci. 

Źródło: pulshr.pl