Wprowadzając zdalną aktualizację oprogramowania BMW zapewniło użytkownikom swoich nowoczesnych aut możliwość kompleksowego ulepszania kluczowych funkcji pojazdów. Ponadto rozwiązanie to udostępnia najnowsze produkty cyfrowe, a także daje gwarancję, że oprogramowanie samochodów BMW jest zawsze aktualne.

Najnowsza, trzecia aktualizacja udostępniona w br. przeznaczona jest dla ok. 2 mln pojazdów. Do końca 2021 r. po drogach będzie już jeździła największa flota samochodów kompatybilnych z nową wersją oprogramowania, obejmująca ponad 2,5 mln BMW - konwencjonalnych, hybryd plug-in oraz elektrycznych.

Zdalna aktualizacja do najnowszej wersji systemu operacyjnego (wer. 21-07) rozpoczęła się 11 października br. od BMW serii 7. W pierwszej kolejności objęła egzemplarze z Niemiec i etapami będzie wprowadzana na pozostałych rynkach.

Nowe i ulepszone funkcje

  • Udoskonalona funkcja ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu eliminuje niepotrzebne ingerencje układu kierowniczego na zwężających się odcinkach drogi bez oznaczonego środka jezdni i wspomaga także płynne pokonywanie zakrętów.
  • Możliwość zobaczenia tego, co „widzi” BMW dzięki nowemu Assisted View. Podczas jazdy z włączonym aktywnym tempomatem (ACC) BMW rozpoznaje sytuację na drodze wokół pojazdu, także we mgle. Rozwiązanie to zwiększa bezpieczeństwo i komfort podróży.
  • Zbieranie pełniejszych danych z informacji o ruchu drogowym za pomocą udoskonalonego RTTI (Real-Time Traffic Information) umożliwia aplikacji Mapy BMW dokładniejsze planowanie tras i przewidywanie czasu przyjazdu.
  • Playlisty z podcastami Spotify teraz dostępne są w samochodzie za pośrednictwem BMW Connected Music. Logowanie poprzez aplikację Spotify i BMW Connected Music automatycznie aktywuję tę funkcję.
  • Udoskonalona funkcja wykrywania kierowcy w samochodzie zwiększa trafność aktywowania właściwego profilu kierowcy, niezależnie od tego, gdzie w aucie znajdują się kluczyki.
  • BMW M Sound Control dla modeli BMW M3 i BMW M4 ma gwarantować jeszcze większe emocje podczas jazdy - przy uruchamianiu silnika, podczas zmiany biegów lub przy zmianie trybów jazdy.
  • Zaawansowana kontrola głośności dla smartfonów z systemem Android, które komunikują się z samochodem za pomocą łączności Bluetooth, zapewnia lepsze wrażenia dźwiękowe podczas strumieniowania muzyki lub podcastów.