Początek września był dość pracowity i owocny dla Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej. W ciągu trzech dni funkcjonariuszom udało się przechwycić na przejściu granicznym w Kukurykach aż trzy skradzione ciężarówki. Najpierw w ręce strażników wpadł 38-letni obywatel Mongolii. Podczas kontroli zestawu ciężarowego Volvo/Schmitz okazało się, że auto miało przebity numer vin. Kierowca został zatrzymany, a ciągnik siodłowy o szacunkowej wartości 50 tys. zł zabezpieczono na parkingu służbowym.

Kolejne auto Straż Graniczna przejęła dzień później. Także w tym przypadku za kierownicą skradzionego Volvo siedział obywatel Mongolii. 33-latek także trafił do aresztu, a samochód o wartości 70 tys. zł na parking depozytowy.

Z kolei 5 września w ręce policji wpadł 58-letni obywatel Białorusi, który usiłował wywieźć z Polski samochód ciężarowy marki DAF o wartość 40 tys. zł. Tu także przebito numery, ale na tyle nieumiejętnie, że wyłapali to funkcjonariusze Nadbużańskiej Straży Granicznej. Białorusin został zatrzymany.

Tylko w tym roku Nadbużański Oddział SG, odzyskał różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości ponad 8 mln zł.