Wiadomo już, że najmocniejsza wersja GT z silnikiem 3.3 V6 o mocy 370 KM i napędem na cztery koła trafi do Komendy Głównej Policji jako auto reprezentacyjne. Będzie to jednocześnie najszybszy oznakowany radiowóz w policyjnym parku.

Kolejne osiem zakupionych Stingerów trafi do służby na drogach jako nieoznakowane radiowozy drogówki. Będą to auta z doładowanym silnikiem o pojemności dwóch litrów, mocy 255 KM i napędem przekazywanym na tył. Samochód rozpędza się od 0 do 100 km/h w 6 sekund, a jego prędkość maksymalna wynosi 240 km/h. Dziennikarzom portalu dziennik.pl udało się ustalić, że policja otrzyma Stingery w kolorach: grafitowym, niebieskim i ciemno szarym. Wiadomo już, że auta zostaną dostarczone do końca listopada.

Foto: Roman Dębecki / Auto Świat

Na warszawskich targach flotowych pojawił się jeszcze jeden radiowóz na stanowisku Nissana. Mowa o najnowszym elektrycznym modelu Leaf. Według informacji importera trzy takie auta oraz dostawczy e-NV200 trafią wkrótce do komendy policji w Szczecinie. To nie pierwszy Leaf zakupiony przez szczecińską komendę. Pierwszy trafił do tamtejszej policji już w 2014 roku.