„Cudze chwalicie, swego nie znacie” - Mazda Motor Poland postanowiła coś z tym zrobić i odkryć ciekawe i nie wszystkim znane miejsca w Polsce. Halina Mlynkova przemierza Północ kultowym roadsterem Mazda MX-5. Odwiedziła już Jezioro Turkusowe koło Międzyzdrojów, ruchome wydmy i skansen w Klukach. Przed nią jeszcze najpiękniejsze zakątki Kaszub, Mazur i Suwalszczyzny. Łukasz Nowicki testuje najnowszą Mazdę CX-5 na górskich zakrętach i podjazdach Dolnego Śląska. Zwiedził już Zamek Grodziec, stuletnią zaporę na rzece Bóbr i tajne laboratoria Hitlera z czasów II wojny światowej, które powstały w miejscowości Kamienna Góra.

Halina Mlynkova tak mówi o pierwszych wrażeniach z podróży: „Na co dzień jeżdżę wysokim samochodem – więc przesiadka do sportowego roadstera była na początku dość dziwna. Ale kiedy otworzyłam dach... przepadłam! Tylko takim autem warto wybierać się na wakacyjne wyprawy w tak malownicze tereny jak polskie Pomorze – dopiero teraz widzę jak pięknie jest dookoła i delektuję się tymi widokami”.

Łukasz Nowicki też opowiedział o swoich dotychczasowych przygodach: „Bardzo lubię polskie góry i przeszedłem chyba wszystkie, ale zawsze chętnie do nich wracam. Szczególnie jak mam tak dobrą okazję jak Wyprawa Mazdy! W takim terenie Mazda CX-5 sprawdza się świetnie, jest lekka, a jednocześnie to SUV o dużej mocy i napędzie 4x4, więc manewry nią po wąskich, krętych drogach, czy kamienistych podjazdach to sama frajda”.

„Wakacje to idealny moment na planowanie podróży. Chemy zachęcić dopoznawania Polski – tu wciąż są miejsca nieodkryte lub znane tylko nielicznym. Właśnie takie „perełki” będziemy promować. Liczymy, że wiele osób włączy się do akcji, prezentując wyjątkowe miejsca.Jednocześnie sprawdzimy dwa modele Mazdy – Mazdę MX-5 i CX-5, ich niezawodność i funkcjonalność w czasie wyjazdów. Zupełnie różne samochody, każdy spełniający wymagania regionu, w którym będzie testowany – wybrzeże zachęca do podróży roadsterem, góry wysoko postawią poprzeczkę SUV-owi. Zapraszamy wszystkich do śledzenia wyprawy i wspólnej zabawy” - powiedziała Magdalena Węglewska, Dyrektor PR Mazda Motor Poland.

Więcej informacji oraz codzienne relacje z wyprawy znajdują się na stronie: profilu Mazdy na Facebooku oraz w aplikacji Północ-Południe.Trwa głosowanie na wybrany region i ciekawszą wyprawę. Internauci mogą też dodawać własne propozycje miejsc wartych odwiedzenia w Polsce. Na autora najciekawszego zdjęcia z opisem czeka weekend z Mazdą MX-5.