Całe zdarzenie miało miejsce w Szkocji w miejscowości Cowdenbeath nieopodal Edynburga. Charlene Leslie, widząc ślizgającą się na podjeździe wielotonową ciężarówkę, nie myślała zbyt długo i rzuciła się spontanicznie na pomoc kierowcy, mimo że była z dwójką dzieci i psem.

Podopiecznych zostawiła spotkanej znajomej, a sama zaczęła pchać ciężarówkę. Czy faktycznie to pomogła pokonać ciężarówce podjazd? W to już można wątpić, ale całą sytuację nagrały kamery, a film z tego zdarzenia trafił do sieci i rozszedł się po mediach społecznościowych w iście viralowym tempie. Trudno się dziwić, bo kobieta wygląda na nim, jak superbohaterka samotnie wpychająca ciężarówkę na górę. Finalnie nagranie trafiło do właściciela firmy, której towar był wtedy wieziony.

Prezes mleczarni Graham's, której chłodnię pchała 33-latka, odnalazł kobietę i wręczył jej nietypowy prezent. Szkotka dostała w podziękowaniu darmową, roczną dostawę nabiału od firmy. Dla młodej mamy to miły prezent, a dla przedsiębiorcy bez wątpienia świetna akcja reklamowa.