Na stoisku Hyundaia w Poznaniu po raz pierwszy w Polsce będzie można zobaczyć absolutną nowość – hybrydowy model IONIQ. Tym autem Hyundai zamierza konkurować z Toyotą Prius. W Polsce samochód trafi do sprzedaży jesienią tego roku. Jak na razie nie znamy jeszcze ani cen, ani wyposażenia.

IONIQ Hybrid jest napędzany benzynowym silnikiem 1.6 GDI oraz silnikiem elektrycznym, zasilanym akumulatorami litowo-jonowymi. Łączna moc zespołu napędowego wynosi 103,6 kW (141 KM), a maksymalny moment obrotowy - 265 Nm. Auto wyposażone jest w szybką dwusprzęgłową skrzynię biegów o sześciu przełożeniach (6DCT).

Hybryda to tylko jedna z dostępnych wersji napędu modelu IONIQ. W późniejszym czasie kompaktowy Hyundai będzie również oferowany w hybrydowej wersji plug-in (z możliwością ładowania z gniazdka elektrycznego) oraz jako pojazd w pełni elektryczny.

Ponadto Hyundai zaprezentuje w Poznaniu miejski model i20 Active. Nowa wersja cechuje się zwiększonym prześwitem i terenową stylizacją. Pod maską crossovera zadebiutuje silnik 1.0 T (dostępny w dwóch poziomach mocy - 100KM i 120KM).