Pierwsza nowością z Korei będzie Optima w wersji długo wyczekiwanej wersji Sportswagon. To pierwsze kombi marki Kia w segmencie D. Światowy debiut samochodu miał miejsce na niedawnym salonie w Genewie. Bardziej funkcjonalna odmiana Optimy będzie oferowana z trzema silnikami do wyboru: turbodieslem 1.7 CRDi o mocy 141 KM, wolnossącym silnikiem benzynowym 2.0 o mocy 163 KM lub topowym 245-konnym 2.0 T-GDI w usportowionej wersji GT. Polski importer poinformował, że już niedługo ogłoszone zostaną ceny tego modelu i rozpocznie się przyjmowanie zamówień. Kia Optima Sportswagon fizycznie trafi do polskich salonów sprzedaży w październiku br.

Drugą premierą Kii podczas Poznań Motor Show 2016 będzie crossover pod nazwą Niro. Auto wyróżnia się hybrydowym napędem, dzięki któremu ma być bardzo oszczędne w eksploatacji.

Benzynowa silnik 1.6 GDI generuje moc 105 KM i współpracuje z silnikiem elektrycznym o mocy 32 kW, zasilanym baterią akumulatorów jonowo-litowych o pojemności 1,56 kWh. Łączna moc układu wynosi 141 KM. Niro wyposażone jest w dwusprzęgłową skrzynię biegów 6DCT. Sprzedaż tego modelu w Polsce rozpocznie się we wrześniu.

Targi Poznań Motor Show 2016 potrwają od 31 marca (dzień prasowy) do 3 kwietnia.