Land Rover Defender to bezkompromisowy samochód stworzony, aby sprostać każdemu wyzwaniu. Przeznaczony do przemierzania najbardziej ekstremalnych tras, od przeszło 70-ciu lat, jest uosobieniem siły i determinacji w pokonywaniu tego, co najtrudniejsze. Miłośnicy i fani legendarnego modelu doczekali się właśnie jego najnowszej odsłony. Defender uchodzi za samochód nie do zatrzymania, dokładnie tak jak Ci, którzy nie ustają w dążeniu do realizacji upragnionych celów. Nieprzypadkowo, ambasadorem nowego modelu został Przemek Kossakowski, podróżnik i dziennikarz, człowiek z niezaspokojoną ciekawością świata i niesamowitych ludzi.

Nie ograniczam się – to moja dewiza życiowa. Tak jak Defender pokonuję drogę, która jest niezwykle wyboista i momentami ekstremalna. Poznaję ludzi i odnajduję się w sytuacjach, które wymagają ode mnie siły i gotowości na to, co najtrudniejsze. Wyzwania to dla mnie codzienność. Podróżuję dużo, a podczas moich wypraw muszę liczyć na innych, dlatego otaczam się ludźmi, którym ufam. Wybierając samochód, decyduje się na taki, jaki może sprostać najbardziej wymagającym warunkom i dodatkowo podkreśla moją naturę. Taki jest Defender – wytrzymały i niepowtarzalny – podkreśla Przemek Kossakowski, ambasador modelu.  

Dziennikarz od kilku lat prowadzi cykl programów podróżniczych, w których odwiedza różne kontynenty i bierze udział w najbardziej niezwykłych ceremoniach i dzikich rytuałach, wymagających nie tylko chęci, ale i odwagi. Ostatni z nich to: „Kossakowski. Wtajemniczenie”.

Pierwszy Land Rover Defender, początkowo o nazwie Series 1, został zaprezentowany w 1948 roku. Do końca produkcji, w 2015 roku, pozostał konstrukcyjnie wierny swemu pierwowzorowi. Szybko stał się ikoną, cechującą się wytrzymałością, minimalizmem i legendarnymi zdolnościami terenowymi.

Jego nowa odsłona pozostaje pełna charakteru, o momentalnie rozpoznawalnej sylwetce i wytrzymałej konstrukcji. Bezdyskusyjna zdolność do poruszania się w każdym terenie została uzupełniona o zaskakujący poziom komfortu na utwardzonych drogach, a także porcję inteligentnej technologii offroadowej, czyniąc Defendera lepszym niż kiedykolwiek wcześniej.

Nowy model Land Rovera Defendera trafi do salonów sprzedaży wczesną wiosną 2020 roku.