Niewyobrażalna scena rozegrała się w godzinach szczytu na moście San Francisco-Oakland Bay Bridge. Według policji kobieta zatrzymała się na środku swojego pasa ruchu, wysiadła z samochodu z nożem i zaczęła krzyczeć na innych kierowców.

Następnie wsiadła z powrotem do samochodu i kontynuowała jazdę do Oakland, ale zatrzymała się ponownie na placu poboru opłat — tym razem wysiadła z bronią i bez ubrania.

Kobieta zaczęła na oślep strzelać do samochodów, które stały za nią. Funkcjonariusze przekonali ją, by rzuciła broń. Z mostu wyjeżdżała w ambulansie. Amerykańskie media piszą, że to cud, że nikt nie został ranny. Nie ma pewności, jaka była motywacja kobiety.

Gigantyczny most zamknięty. Policja odtwarzała strzelaninę.

Została przewieziona do szpitala w celu oceny fizycznej i psychiatrycznej i pozostaje na 72-godzinnej obserwacji w szpitalu. "Chociaż wiemy, że to osoba doświadczająca kryzysu zdrowia psychicznego, mamy również miejsce zbrodni, którym musimy się zająć, ponieważ zostały wystrzelone naboje. Musimy odtworzyć tę scenę" — powiedział rzecznik Kalifornijskiego Patrolu Drogowego Andrew Barclay.

Most, przez który przejeżdża około 40 mln ludzi rocznie, został zamknięty na ponad godzinę w jednym kierunku, a opóźnienia utrzymywały się do wieczora.