Nagranie z łamaniem przepisów przez funkcjonariuszy trafiło do sieci, dzięki jednemu z kierowców. Dokumentuje wykroczenie popełnione przez kierowcę znakowanego samochodu policji.

Do sytuacji doszło 8 lutego na ul. Sandomierskiej w Kielcach. Na nagraniu widać, jak jeden kierowca zatrzymuje się na środkowym pasie przed przejściem dla pieszych, aby przepuścić przechodniów. Po przejściu jednej z osób z prawej strony nadjechał radiowóz, który spokojnym tempem ominął nagrywającego. Po kilkuset metrach policyjny Volkswagen zatrzymuje się i włącza sygnały świetlne.

Policjant dostał mandat

Na nagraniu doskonale widać, że podczas przejeżdżania przez przejście radiowóz nie jest uprzywilejowany. Taryfikator mandatów za pierwsze takie wykroczenie przewiduje grzywnę w wysokości 1,5 tys. zł i 10 punktów karnych. Jeśli kierowca dopuści się takiego czynu drugi raz w ciągu dwóch lat od pierwszego mandatu, kara wzrasta do 3 tys. zł.

W podpisie do filmu można się dowiedzieć, że kierowca otrzymał karę za ten czyn. Te informacje potwierdził Onet w rozmowie z nadkom. Kamilem Tokarskim. Był to funkcjonariusz z IV Komisariatu Policji w Kielcach. Otrzymał on mandat w wysokości 1,5 tys. zł, a na jego konto wpłynęło 10 punktów karnych.