Skąd ta zmiana? Jak wynika z komunikatu opublikowanego przez Grupę VW, Herbert Diess – który do tej pory łączył funkcje prezesa marki i całej Grupy – ma skupić się już tylko na szefowaniu Grupie VAG. Celem takiej zmiany jest efektywniejsze zarządzanie, bo od tej pory Diess nie będzie już łączył dwóch funkcji i będzie mógł skupić się wyłącznie na jednej.

Nowy prezes marki Volkswagen (auta osobowe) to twarz dobrze znana w firmie. Do tej pory pełnił rolę m.in. dyrektora operacyjnego (COO) i – jak widać – robił to na tyle dobrze, że zarząd Grupy postanowił oddać w jego ręce największą markę koncernu. Brandstätter pracuje w Volkswagenie od 1993 r. i przeszedł w koncernie niemal wszystkie szczeble kariery. Zajmował się m.in. kierowaniem działem pozyskującym materiały do budowy komponentów zawieszenia i karoserii, pracował też w Hiszpanii w Seacie, a od 2018 r. pełnił funkcję dyrektora operacyjnego marki VW.

Jak mówi sam Brandstätter, „marka Volskwagen skupia się przede wszystkim na bliskiej przyszłości. W ramach strategii Transform 2025+ Volkswagen ma przede wszystkim położyć nacisk samochody o tzw. neutralnym bilansie CO2 (…).”

Ładowanie formularza...