Po 15 latach przyszła pora na remont odcinka, który oddano do użytku w 2006 r. W ramach prac zostaną wymienione wyeksploatowane warstwy konstrukcyjne na jezdni południowej (w kierunku Warszawy), warstwa ścieralna i warstwa wiążąca, przy czym dodatkowo będzie tu zastosowana siatka wzmacniająca, zaś na jezdni północnej (w kierunku Poznania) wymiona będzie tylko warstwa ścieralna.

Wiadomo już, że remont na odcinku o długości 20 km będzie podzielony na dwa etapy. Pierwszy obejmie odcinek od węzła Emilia do węzła Zgierz (wraz z węzłami) i rozpocznie się jeszcze w tym roku kalendarzowym. Drugi etap prac, od węzła Zgierz do węzła Stryków (bez węzłów), zostanie wykonany w przyszłym roku.

Prace wykona firma Strabag, która ma 12 miesięcy od chwili podpisania umowy. Remont rozpocznie się najpóźniej 10 dni od momentu przekazania placu budowy, przy czym na odcinku od węzła Emilia do węzła Zgierz musi zakończyć się do 30 listopada 2021 r. Wznowienie prac nastąpi 1 marca 2022 r.

Remont A2 – nowa organizacja ruchu

W trakcie remontu wspomnianych odcinków autostrady A2 z ruchu będzie wyłączona jedna jezdnia, a ruch dwukierunkowy będzie odbywał się po drugiej jezdni. Po zakończeniu prac po jednej stronie ruch zostanie przeniesiony na wyremontowaną jezdnię, a prace rozpoczną się na drugiej jezdni.