Współpraca FC Bayernu z Audi trwa już od 2002 roku i zostanie przedłużona przynajmniej do 2029 roku. Obie marki poinformowały właśnie o przedłużeniu współpracy. Przy okazji producent z Ingolstadt przedłużył także współpracę z koszykarzami FC Bayernu, do 2023 roku.

Nowa umowa oznacza wymianę aut służbowych piłkarzy. Podczas ostatniego rozdania największą popularnością wśród graczy Bayernu cieszyły się sportowe i praktyczne Audi RS6 – takie auto wybrał również Robert Lewandowski – oraz największy w ofercie SUV Q7, w tym jego najmocniejsza odmiana SQ7.

Audi dzięki Bayernowi chce promować się w Chinach

Tym razem nowe warunki kontraktu nie przewidują już takiej dowolności w wyborze pojazdów przez ekipę bawarskiego klubu. Audi za pośrednictwem Bayernu chce promować swojego elektrycznego SUV-a, zatem wszyscy piłkarze dostaną od producenta z Ingolstadt e-trona.

To pierwsze seryjnie produkowane Audi z napędem elektrycznym. Ten pokaźnych rozmiarów SUV oferuje zasięg ok. 300 km, a ładowanie baterii od 10 do 80 proc. przy użyciu najszybszych ładowarek o mocy do 150 kW trwa ok. 30 minut, do 100 proc. – o 20 minut dłużej.

Audi e-tron napędzają dwa silniki elektryczne (po jednym przy każdej osi), osiągające łącznie 360 KM i 561 Nm. Natomiast w trybie Boost (czyli po wybraniu trybu Dynamic lub S i dociśnięciu gazu – dostępny przez 8 s ciągłej jazdy) te wartości rosną aż do 408 KM i 664 Nm. Dzięki temu Audi e-tron bez problemu przyspiesza od 0 do 100 km/h w 5,6 sekundy.

Przedłużając współpracę z FC Bayernem, Audi może liczyć na sympatię 650 milionów fanów bawarskiego klubu na całym świecie, w tym 135 milionów w samych Chinach. Zwłaszcza ci ostatni wydają się najbardziej atrakcyjni dla niemieckiego producenta, który Państwo Środka uważa obecnie za rynek z największym potencjałem rozwoju.