To trzeci i najmniejszy SUV w rodzinie czeskiej marki. Zgodnie z wcześniejszymi spekulacjami do Skody Kodiaq i Karoq dołączyła Skoda Kamiq. Litera "q" identyfikuje przynależność do najdynamiczniej rozwijającego się w ostatnich latach segmentu.

Pojazd ma długość 4390 mm, szerokość 1781 mm i wysokość 1593 mm, przy rozstawie osi wynoszącym 2610 mm. Nie zbudowano go na nowej platformie modularnej, ale na starszej PQ34.

Skoda Kamiq w pierwszej kolejności adresowana jest na rynek chiński, gdzie Skoda Auto planuje zwiększenie sprzedaży do 600 tys. aut rocznie. Zgodnie z perspektywicznym planem rozwoju ta granica powinna być osiągnięta w 2020 roku. Warto dodać, iż Skoda Auto od 2007 roku sprzedała w Chinach 2,35 mln aut, a w 2017 sprzedaż osiągnęła 325 tys. egzemplarzy.

Skoda Kamiq nie będzie jedyną tegoroczną premierą Skody na tym rynku. Na drugą połowę roku zapowiedziano debiut największego SUV-a. Producent nie zdradził także planów dołączenia nowych modeli do europejskiej oferty. Wiemy jednak, że najmniejszy crossover w wersji europejskiej zadebiutuje jesienią podczas salonu motoryzacyjnego IAA 2018 we Frankfurcie nad Menem.