Pierwsi zainteresowani będą mogli zostać właścicielami tego oryginalnego crossovera za 220.000 zł brutto. Cena auta, która będzie obowiązywała po oficjalnym wprowadzeniu modelu na rynek, wynosić będzie 235.000 zł brutto. Liczba samochodów dostępna w specjalnej cenie jest ograniczona. Oferta ta spotkała się ze sporym zainteresowaniem klientów - Nissan sprzedał już 8 sztuk Murano.

Samochód ten został zaprezentowany na salonie w Genewie, w 2004 r. Pokazany wówczas egzemplarz pochodził z rynku amerykańskiego. Zanim auto trafiło do sprzedaży w Europie, przeszło ponad 300 modyfikacji. Murano, przedstawiciel nowej kategorii o nazwie crossover, łączy zalety pojazdu terenowego z luksusem oferowanym przez wysokiej klasy samochód osobowy. Zapewnia przestrzeń, komfort i dynamikę jazdy spotykane w konwencjonalnym samochodzie osobowym i jednocześnie oferuje prestiż, funkcjonalność i możliwości wozu z napędem na cztery koła.

Murano napędzane jest silnikiem 3,5 litra V6 (234 KM). Jest to identyczna jednostka, którą zastosowano w sportowym modelu Nissana 350Z. Umożliwia ona jazdę z maksymalną prędkością 200 km/h. Auto wyposażone jest w bezstopniową przekładnię automatyczną X-Tronic z możliwością ręcznego wyboru 6 przełożeń. Napęd przenoszony jest przez elektronicznie kontrolowany system ALL-MODE 4x4.

Na rynku europejskim w sprzedaży znajdować się będzie tylko jedna, lecz bardzo bogato wyposażona wersja Murano. Nawigacja satelitarna, 18-calowe obręcze kół ze stopu aluminium, kamera cofania z kolorowym monitorem, system audio firmy Bose, tempomat, 6 poduszek powietrznych, okno dachowe, bi-ksenonowe reflektory, skórzana tapicerka - to tylko część listy wyposażenia standardowego.

Na przełomie lutego i marca, w salonach Nissana w wybranych miastach Polski (we Wrocławiu, Rzeszowie, Płocku, Poznaniu, Bydgoszczy i Bielsku-Białej) odbędą się specjalne, przedpremierowe prezentacje tego modelu. Podczas tych imprez, modelowi Murano towarzyszyć będzie druga, terenowa gwiazda Nissana - Pathfinder, którego oficjalna premiera również przewidziana jest na koniec marca br.