Dzięki właśnie takim ludziom możesz dziś zyskać kolejną bezużyteczną wiedzę - jak wygląda i jeździ "monster Łada" posiadająca czternaście kół.

Samochód został stworzony przez ludzi z kanału "Garage 54" na YouTube. To nie pierwsza dziwna konstrukcja w ich wykonaniu. Panowie z warsztatu mają już na koncie np. dwie Łady połączone ze sobą bokami czy ośmiokołowego Fiata Uno. Oni po prostu uwielbiają tworzyć i testować dziwne pojazdy.

Wracając jednak do naszego czternastokołowca, z tyłu ma on po sześć kół na stronę, które tworzą razem piramidę. Łącznie daje to 12 kół i... 6 osi oraz mostów napędowych. Przód zaś ma koła z ciężarówki GAZ-66 i most z UAZ-a.

Auto jest bardzo wysokie, prawie jak monster truck, i może skręcać - jak mówi prowadzący nagrania, przychodzi to z łatwością. Pojazd nie posiada natomiast zawieszenia! Koła są na sztywno przytwierdzone do karoserii, co oznacza, że nawet na najmniejszej dziurze może podskakiwać jak piłka pingpongowa.

Kolejny problem to trakcja. Podczas jazdy próbnej widać, że po wjechaniu w kałużę opony robią się na tyle śliskie, że koła napędzające nie są w stanie mieć tyle przyczepności, aby auto przejechało delikatne wzniesienie.

Autor filmu mówi jednak, że właśnie po to robią jazdy próbne. Problemy z przyczepnością mają być wyeliminowane, a wtedy będą kolejne jazdy. Zatem filmy z 14-kołową Ładą jeszcze pojawią się na tym szalonym kanale.