Salon motoryzacyjny w Tokio odbywa się co dwa lata i zawsze możemy tam zobaczyć takie pojazdy, których nie ma na innych kontynentach. Wśród nich jest wiele futurystycznych konceptów, które prawie nigdy nie przeobrażają się a wersje produkcyjne.

Tradycyjnie przed otwarciem salonu w Tokio producenci ujawniają swoje eksponaty. Wiemy już, co poza autami produkowanymi seryjnie pokaże Suzuki. Będą to koncepty: Air Triser, Ignis Trail, Mighty Deck i stylowy skuter Hustler Scoot.

Air Triser, to MPV o długości 4200 mm, szerokości 1956 mm i wysokości 1815 mm. Ma on trzy rzędy siedzeń, a nadwozie ma niemalże identyczną przednią i tylną część,a wyróżniają je jedynie światła. Do napędu zastosowano silnik 1.4 DualJet i jednostkę elektryczną, napędzające wszystkie cztery koła.

Na bazie nowego Suzuki Ignis powstał Ignis Trail, który nawiązuje do czasów startów w rajdach WRC. Kolejnym konceptem jest pikap Mighty Deck o długości 3395 mm i szerokości 1475 mm, który napędzany jest trzycylindrowym silnikiem o pojemności skokowej 0,66 l, wspomaganym przez silnik elektryczny. Przestrzeń bagażową wyłożono drewnem.

Ostatnia propozycja jest studyjny skuter Hustler Scoot w stylu retro z praktycznymi rozwiązaniami do transportu bagażu.

Zapewne więcej oryginalnych konceptów poznamy już 29 października 2015 r., a więc w dniu prasowym Tokyo Motor Show 2015.