Straż Miejska w Wejherowie twierdzi, że jeszcze nigdy nie spotkała się z podobnym problem. Tym bardziej, że parking znajdujący się w tym mieście przy ulicy Reformatów jest duży i choć auta zostawia na nim wiele osób, to zwykle panuje na nim porządek.

Tym razem było inaczej. Jeden z kierowców zaparkował bowiem swoje auto nieprawidłowo i – co tu dużo mówić – bezmyślnie. Samochód stanął bowiem w trzecim rzędzie, blokując pojazd znajdujący się w środku. Kłopot w tym, że kolejne osoby przyjeżdżające na wspomniany parking zamiast zachować rozsądek, zaczęły kolejno parkować w trzecim rzędzie, blokując stojące tam auta i z przodu, i z tyłu. Pechowi właściciele tych zastawionych samochodów nie mieli żadnej możliwości, by wydostać się z tej bezmyślnej blokady.

Warto w tym miejscu przypomnieć, że kierowcy, którzy pozostawiają swoje auta, uniemożliwiając innym opuszczenie parkingu mogą zostać ukarani. Zgodnie z ustawą prawo o ruchu drogowym, zakazany jest postój w miejscu, które utrudnia innym wyjazd lub wjazd. Dotyczy to nie tylko parkingów, ale też bramy, garażu, czy wnęki postojowej. Wejherowscy strażnicy miejscy zwracają jednak uwagę, że na co dzień trzeba nie tylko zwracać uwagę na przepisy, ale też po prostu myśleć w trakcie parkowania.