Nowa Toyota Hilux jest dostępna z trzema rodzajami nadwozia: z pojedynczą kabiną, z 4-miejscową przedłużoną kabiną oraz z 5-osobową podwójną kabiną.

W kolejnych wersjach Hiluxa prezentowanych od pojawienia się tego pikapa na rynku w 1968 roku (Japonia) i 1969 (Europa) wprowadzano liczne udogodnienia poprawiające zdolności terenowe oraz komfort jazdy.

Pierwsze generacje Hiluxów były to przysłowiowe woły robocze, ze skromnie wyposażonymi kabinami, ale z bardzo dużą dzielnością w terenie.

Ostatnia, 8. generacja jest wręcz luksusowa, zapewnia podobny komfort i własności terenowe jak większy Land Cruiser.

Kabina nowego Hiluxa jest dobrze wyciszona, a w wyposażeniu dostępne są fotele z tapicerką materiałową i skórzaną. Zwiększono zakres regulacji fotela kierowcy, zwiększono ilość miejsca na głową kierowcy.

W najnowszym Hiluxie powiększono skrzynię ładunkową – szerokość wynosi teraz 1645 mm. Tylna, opuszczana burta ma teraz mocniejsze zawiasy.

Nowego Hiluxa wyposażono w silnik diesla o pojemności 2,4 litra D-4D – jednostka rozwija moc 150 KM oraz bardzo wysoki moemnt obrotowy – 400 Nm.

Maksymalny moment obrotowy rozwijany jest w zakresie obrotów 1600-2000/min. co oznacza, że silnik Hiluxa jest bardzo elastyczny – podczas rozpędzania i wyprzedania nie trzeba go „kręcić" do wysokich obrotów.

Wersje Hiluxa z napędem na przednie koła wyposażane są w 6-biegową manualną skrzynię, natomiast odmiany z napędem 4x4 mają albo 6-biegowego „manuala" lub 6-biegowy automat.

Toyota Hilux nie jest autem o sportowych osiągach – jej nabywcy oczekują raczej dużych zdolności pokonywania trudnego terenu. Jednak osiągi Hiluxa nie są złe – auto osiąga 170 km/h (wersje 4x4) lub 175 km/h (wersje z napędem na przód), a do „setki" przyspiesza w 12,8 s (wersje z „automatem") lub w 13,2 s. (wersje z „manualem").

W terenie przydatne będą elektroniczne systemy wspomagające, np. aktywnej kontroli trakcji, wspomagania zjazdu ze wzniesienia, ruszania pod górę.

Nowy Hilux może ciągnąć przyczepę o masie do 3,5 tony.

Ile kosztuje nowa Toyota Hilux?

Ceny zaczynają się od 109 347 zł – tyle kosztuje wersja z pojedynczą kabiną, napędem na przód i skrzynią manualną.

Taka sama wersja, ale z napędem 4x4 jest droższa o ok. 14 tys. zł.

Hilux z podwójną kabiną występuje tylko z napędem 4x4 – najtańsza wersja kosztuje 135 177 zł.

Najdroższa wersja 4x4 z bogatym wyposażeniem i skrzynią automatyczną wyceniona została na 159 974 zł.

Galeria zdjęć nowego Hiluxa pokazuje zdolności terenowe tego pikapa.