We wnętrzu nowego Land Cruisera znajdziemy odświeżoną deskę rozdzielczą, nową obudowę zespołu wskaźników i konsoli centralnej. Całość zapewnia większą łatwość obsługi. Przełączniki i inne elementy sterowania zostały podzielone na strefy funkcjonalne i dopracowane pod kątem ergonomii i łatwości obsługi nawet w ekstremalnych warunkach jazdy.

W konsoli środkowej zainstalowano większy, 8-calowy kolorowy ekran systemu multimedialnego, płaski panel sterowania klimatyzacją i zestaw wskaźników informujących o działaniu układu napędowego. Nowe wnętrze Land Cruisera dostępne jest w trzech kolorach – czarnym, brązowo-czarnym i nowym beżowym (Premium Beige).

Toyota Land Cruiser – nowy model Foto: Toyota / Auto Świat
Toyota Land Cruiser – nowy model

Nowy Land Cruiser oferowany będzie z silnikiem Diesla 2.8 D-4D o mocy 177 KM. W wersji z przekładnią automatyczną osiąga 175 km/h, a przyspieszenie do „setki" w 12,7 sekundy. Maksymalny moment obrotowy (bardzo ważny parametr w autach terenowych) wynosi 450 Nm w zakresie prędkości obrotowej silnika 1600-2400 obr./min.

Oferowana jest też wersja z 6-biegową skrzynią manualną. Moment obrotowy wynosi wtedy 420 Nm między 1400 a 2600 obr./min. Zużycie paliwa (dane fabryczne) dla obu wersji – 7,4 l/100 km.

Na rynkach Europy Wschodniej dostępne będą modele z silnikami benzynowymi 2.7 VVT-i o mocy 120 kW/161 KM oraz 4.0 VVT-i o mocy 183 kW/249 KM.

Wyższe wersje wyposażenia Land Cruisera z przekładnią automatyczną mają w standardzie zestaw systemów bezpieczeństwa czynnego Toyota Safety Sense, przeznaczonych do zapobiegania kolizjom lub łagodzenia ich skutków w wielu różnych krytycznych sytuacjach. Land Cruiser z pakietem Toyota Safety Sense ma m.in.: system ochrony przedzderzeniowej (PCS) z funkcją wykrywania pieszych, adaptacyjny tempomat z funkcją hamowania (ACC), układ ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDA) oraz automatyczne światła drogowe (AHB). Oprócz tego dostępne są: system monitorowania martwego pola w lusterkach (BSM) z systemem ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu pojazdu (RCTA) i nowa wersja systemu kontroli ciśnienia w oponach.

Land Cruiser sprzedawany jest w ponad 190 krajach na całym świecie. Terenowe auto Toyoty jest najchętniej kupowanym samochodem tego segmentu w ponad 10 krajach europejskich.

W galerii kilkanaście zdjęć nowego Land Cruisera.