Podczas swojej pielgrzymki papież Franciszek podróżował jednym z czterech granatowych Golfów Sportsvanów, w podstawowej wersji wyposażenia Trendline i bazowym silnikiem 1,2 o mocy 85 KM. Zgodnie z życzeniem, które spłynęło z Watykanu, auta mają podstawowe wyposażenie, wzbogacone jedynie o… dywaniki. Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży jedno z aut zostanie zlicytowane na aukcji, która rusza 1 sierpnia.

K1 POPE, K2 POPE, K3 POPE i K4 POPE – cztery niemal identyczne numery rejestracyjne czterech identycznych Golfów Sportsvanów to pomysł ks. Bogdana Korduli, dyrektora Caritas Archidiecezji Krakowskiej.

Po zakończeniu Światowych Dni Młodzieży jeden z Golfów zostanie sprzedany w ramach aukcji charytatywnej na stronie we4charity.com, w ramach akcji #Misericordes Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Część funduszy uzyskanych z licytacji posłuży do zakupu mobilnej kliniki dla uchodźców z Syrii, na którą potrzeba aż 700 tys. zł.

Reszta zostanie wykorzystana na zakup wyposażenia domu i magazynu na dary w Brzegach. Aukcja z papieskim Golfem w roli głównej rozpoczyna się 1 sierpnia i potrwa do końca miesiąca.

Volkswagen Golf Sportsvan Trendline 1,2 TSI 85 KM kosztuje, wg cennika importera, 70 490 złotych. Ile uda się wylicytować? Przypomnijmy, że Fiat 500L, którym papież Franciszek podróżował podczas pielgrzymki po Stanach Zjednoczonych, został kupiony – również w ramach aukcji charytatywnej – przez jednego z dilerów marki za sumę 82 tys. dolarów. To około 4-krotnie więcej, niż wynosi cena nowego modelu.

Na cele charytatywne trafi też m.in. biały rower Colnago Tour de Pologne podarowany przez Czesława Langa oraz koszulka Jakuba Błaszczykowskiego – ambasadora ŚDM.