Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 21 marca po godz. 6 rano na drodze wojewódzkiej 985 w miejscowości Rzemień w okolicach Mielca. Z nagrania wykonanego przez kamerę w jadącym z naprzeciwka samochodzie widać, jak kierowca wyprzedzał inny pojazd na łuku drogi. Wideo zostało udostępnione na profilu "Stop Cham" na YouTube.

Czytaj także: Pędził ponad 160 km/h i goniło go kilkanaście radiowozów

Winowajca stworzył przy tym zagrożenie czołowego zderzenia z innym pojazdem, poruszającym się w przeciwnym kierunku. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad autem i niebezpieczny manewr zakończył się dla niego zjechaniem do rowu oraz dachowaniem.

2,5 tys. zł za nieudane wyprzedzanie

Kiedy na miejsce wypadku przybyła policja, okazało się, że samochodem podróżował tylko kierowca, którym był 21-letni mężczyzna. Na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń. Jak podaje serwis hej.mielec.pl, funkcjonariusze ukarali go mandatem w wysokości 2,5 tys. zł.

Czytaj także: Kobieta przełamała szlaban, wjechała na most zwodzony i spadła z przęsła [WIDEO]

Na filmie widać, że podczas niebezpiecznego wyprzedzania od samochodu urwało się lub odkręciło przednie, prawe koło, co również mogło spowodować utratę panowania nad pojazdem. Jednak nie zmienia to faktu, że nawet pomimo przerywanej linii, kierowca nie powinien decydować się na wyprzedzanie w tamtym momencie, ponieważ bardzo blisko było już jadące z naprzeciwka inne auto.

Źródła: namasce.pl, hej.mielec.pl