Toyota Aygo – miasto to jej rewir

Niewielkie rozmiary i mała średnica zawracania (10,8 m) sprawiają, że Aygo sprawdza się podczas manewrowania w ciasnych miejscach. Auto jest małe na zewnątrz, ale w środku zapewnia wystarczającą ilość miejsca w obu rzędach siedzeń, a bagażnik o pojemności 168 l (taki sam w wersjach 3d i 5d) pomieści codzienne zakupy. Atutem jest też oszczędny, 72-konny silnik, który spala średnio 4,8 l/100 km. Do wyboru mamy pięciobiegowy "manual" lub bezstopniowy "automat".

Sprawdź ofertę

Toyota Yaris – wyjątkowy hatchback

Yaris wyróżnia się na tle konkurentów wyrazistą stylistyką oraz potężnym grillem, który płynnie przechodzi we wlot powietrza pod zderzakiem. To jedyny model tej klasy, który pod maską może mieć hybrydowy układ o łącznej mocy 116 KM. To efekt współdziałania benzynowego silnika (91 KM) i elektrycznego (80 KM). Oprócz hybrydy do wyboru są dwa benzyniaki. Dla mniej wymagających kierowców przewidziano 72-konną wersję, a dla dynamicznych 125-konny motor, który uzyskuje 100 km/h po 9 s. Zaletą każdego Yarisa są niewielkie wymiary, które sprzyjają w przemieszczaniu się w zakorkowanych miastach.

Sprawdź ofertę

Toyota C-HR – modny crossover

To propozycja dla kierowców, którzy cenią stylowy wygląd i terenowy charakter. Po wybraniu wersji GR Sport można dodatkowo liczyć na sportowy sznyt poparty 19-calowymi alufelgami oraz elementami nadwozia w fortepianowej czerni. Podczas liftingu przeprowadzonego w 2019 r. C-HR zyskał udoskonalone zawieszenie, a obok bazowej hybrydy o mocy 122 KM pojawił się także hybrydowy napęd generujący aż 184 KM (152-konny benzyniak współpracuje z elektryczną jednostką o mocy 109 KM). W tej postaci crossover osiąga "setkę" już po 8,2 s, a średnie spalanie to 5,3 l/100 km.

Sprawdź ofertę

Toyota Corolla hatchback – kompaktowy hit

Klasyczny hatchback to popularna wersja nadwoziowa wśród kompaktów. To nie dziwi, bo np. Toyota Corolla w tej postaci zapewnia dobrą przestronność i duży kufer (361 l) przy zachowaniu wymiarów, które sprzyjają podróżowaniu po mieście. Auto oferowane jest z trzema silnikami do wyboru. Bazowym jest doładowany, 116-konny benzyniak. Ponadto w gamie mamy dwie hybrydy – 1.8 o mocy układu 122 KM oraz 2.0, której system generuje 184 KM (w obu przypadkach standardem jest bezstopniowa przekładnia e-CVT).

Sprawdź ofertę

Toyota Corolla sedan – kompaktowa limuzyna

Lubisz eleganckie sedany, a jednocześnie cenisz kompaktowe wymiary? Zatem czterodrzwiowa Corolla będzie dla ciebie idealnym wyborem. Nie dość, że ma wygodne fotele i przestronne wnętrze, to prezentuje się elegancko i może pełnić rolę niedużej limuzyny. Stosownie do charakteru zastosowano silniki. Do wyboru są doładowany benzyniak 1.5 o mocy 125 KM (przekładnia manualna lub bezstopniowa) lub 122-konna hybryda 1.8 (bezstopniowa skrzynia w standardzie). Auto oferowane jest w czterech wersjach: Active, Comfort, najbardziej ekskluzywnej Executive oraz usportowionej GR Sport.

Sprawdź ofertę

Toyota Corolla TS kombi – rodzinna propozycja

Konstruktory Toyoty zaprojektowali także zgrabne i praktyczne kombi. Corolla TS ma świetnie dobrane proporcje nadwozia (bagażnik nie sprawia wrażenia "przyklejonego" na siłę), a jednocześnie zapewnia mnóstwo miejsca. Niezależnie, czy wybierzemy 116-konnego benzyniaka czy hybrydę o mocy 122 KM lub 184 KM, pojemność kufra jest taka sama: 581-1606 l. W gamie kombi wyróżnia się uterenowiona odmiana Trek. Można ją poznać po nakładkach na nadkolach, osłonach pod zderzakami oraz prześwicie większym o 20 mm.

Sprawdź ofertę

Toyota RAV4 Hybrid – może jeździć na samym prądzie

W gamie SUV-a Toyoty znajdują się dwie hybrydy. Klasyczna występuje w dwóch wersjach mocy – 218 KM i 222 KM. Skąd ta różnica? W pierwszym przypadku dotyczy auta z napędem na przód, a w drugim na wszystkie koła. Ponadto w ofercie jest odmiana plug-in, której łączna moc wynosi aż 306 KM, a przyspieszenie do "setki" zajmuje tylko 6 s. W tej postaci 185-konny silnik współpracuje z dwoma elektrycznymi – przednim (60 KM) i tylnym (54 KM). Po naładowaniu baterii do pełna (za pomocą pokładowej ładowarki 6,6 kW trwa to 2,5 godz.) autem można podróżować w trybie elektrycznym nawet przez 75 km.

Sprawdź ofertę

Toyota RAV4 – nie tylko hybryda

RAV4 to świetna propozycja dla rodzin, które aktywnie spędzają wolny czas. To zasługa kilku czynników. Przestronne wnętrze sprawia, że nawet wysocy pasażerowie mają mnóstwo miejsca w obu rzędach siedzeń, a bagażnik o pojemności aż 580-1690 l bez problemu zmieści urlopowy ekwipunek całej rodziny. Atutem jest też napęd na wszystkie koła. Model ten kojarzy się również z hybrydowym napędem, jednak warto pamiętać, że w ofercie jest jeszcze 173-konna odmiana benzynowa. W tej postaci RAV4 dostępna jest z manualną lub bezstopniową przekładnią oraz z napędem na przednią lub obie osie.

Sprawdź ofertę

Toyota Highlander – 4x4 w rodzinnym wydaniu

Za sprawą seryjnego napędu 4x4 auto sprawdzi się podczas jazdy w terenie, a przestronne 7-osobowe wnętrze zadowoli rodziny. Atutem jest także bagażnik, którego pojemność przy zajętych wszystkich miejscach wynosi 268 l, po złożeniu 3. rzędu foteli wrasta do 658 l, a maksymalnie to 1909 l. Auto spodoba się też fanom karawaningu, bo może holować przyczepy o masie do 2000 kg. To jednocześnie samochód dla oszczędnych kierowców. Pod maską pracuje hybryda o łącznej mocy układu 248 KM. Dzięki niej pojazd rozpędza się do "setki" po 8,3 s, a średnie spalanie to tylko 6,6-7,2 l/100 km.

Sprawdź ofertę

Toyota Camry – reprezentacyjna hybryda

Camry to limuzyna klasy średniej, która nie tylko zapewnia komfortową jazdę w przestronnym wnętrzu, lecz także urzeka szlachetnym wykończeniem. Duża ilość miejsca dla pasażerów w połączeniu z bagażnikiem o pojemności aż 524 l sprawiają, że ten model Toyoty sprawdzi się też jako auto rodzinne. Do napędu przewidziano hybrydowy układ o łącznej mocy 218 KM. Takie parametry to zasługa współpracy 178-konnego benzyniaka oraz jednostki elektrycznej generującej 120 KM. To wyjątkowo dynamiczny i ekonomiczny duet, który pozwala na rozpędzenie auta do "setki" już po 8,3 s, i to przy średnim zużyciu paliwa na poziomie zaledwie 5,3 l/100 km.

Sprawdź ofertę