Śmiertelne potrącenie w Wodzisławiu Śląskim

Wczoraj około godziny 22:00 na ulicy Św. Wawrzyńca doszło do dramatycznego wypadku. 75-letni mieszkaniec miasta został śmiertelnie potrącony na przejściu dla pieszych przez pijanego kierowcę. Policjanci zatrzymali 37-letniego sprawcę, który prowadził pojazd marki Peugeot. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Reakcja służb i konsekwencje dla sprawcy

Na miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora oraz biegły z zakresu badania wypadków drogowych. Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim wszczęła śledztwo w tej sprawie. Kierowcy grozi teraz kara do 12 lat pozbawienia wolności. Jest to kolejny przypadek, który pokazuje tragiczne skutki prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Obraz pochodzący z serwisu https://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/386354,Pijany-smiertelnie-potracil-mezczyzne-na-przejsciu.html Foto: Policja
Obraz pochodzący z serwisu https://slaska.policja.gov.pl/kat/informacje/wiadomosci/386354,Pijany-smiertelnie-potracil-mezczyzne-na-przejsciu.html

Apel do pieszych i kierowców

Policja apeluje do pieszych o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania. Nie zawsze można zakładać, że kierowca zauważy przechodzącego pieszego. Kierowcom przypomina się o zwiększonej koncentracji w pobliżu przejść dla pieszych, szczególnie tych nieoświetlonych. Każda ilość wypitego alkoholu upośledza zmysły i wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Apeluje się również do rodzin i znajomych kierowców, aby nie pozwalali na stwarzanie zagrożenia w ruchu drogowym przez nieodpowiedzialne zachowania.

Bezpieczeństwo na drodze – wspólna odpowiedzialność

Tragiczny wypadek w Wodzisławiu Śląskim to przestroga dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Bezpieczeństwo na drogach jest wspólną odpowiedzialnością kierowców, pieszych oraz władz dbających o infrastrukturę drogową. Każdy z nas może przyczynić się do zmniejszenia liczby wypadków, pamiętając o przestrzeganiu przepisów i zdrowym rozsądku.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 21.05.2024, Policja Śląska.