Foto: Policja

Nietrzeźwi za kółkiem – niebezpieczny trend

Wśród wykroczeń, które szczególnie niepokoją, są te związane z alkoholem. Policjanci zatrzymali aż 12 osób prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. To przestroga dla wszystkich, że nawet piękna pogoda nie jest usprawiedliwieniem dla lekceważenia przepisów i narażania życia innych.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

 Foto: Policja

Prędkość pod kontrolą

Szczecińscy funkcjonariusze nie mieli chwili wytchnienia – prawie 240 kierowców straciło prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości. To pokazuje, że nadmierna prędkość wciąż jest jednym z głównych problemów na polskich drogach. Policja apeluje o rozwagę i przestrzeganie ograniczeń.

 Foto: Policja

Wypadki i kolizje – statystyki weekendowe

Mimo intensywnej pracy policji, w Szczecinie doszło do jednego wypadku drogowego, a odnotowano aż 50 kolizji. Każde takie zdarzenie to przypomnienie, jak ważna jest ostrożność i uwaga za kierownicą. Wypadki drogowe to nie tylko statystyki, ale przede wszystkim ludzkie dramaty i straty.

 Foto: Policja

Bezpieczeństwo na drogach – wspólna odpowiedzialność

Policja przypomina, że bezpieczeństwo na drogach to nie tylko kwestia egzekwowania przepisów, ale również świadomości i odpowiedzialności każdego kierowcy. Apeluje o przestrzeganie prawa, ale także o wzajemny szacunek i ostrożność. Bezpieczeństwo na drodze zaczyna się od nas samych.

 Foto: Policja

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 20.05.2024