Świadkowie w akcji

Do zdarzenia doszło przy ulicy Katowickiej, gdzie osobowy Ford wypadł z drogi i zatrzymała się na torowisku. Świadkowie ruszyli w pościg za kierowcą, który próbował uciec z miejsca wypadku. Ich determinacja doprowadziła do zatrzymania sprawcy, zanim na miejsce przybyła policja.

Nietrzeźwy za kierownicą

Badanie alkomatem wykazało, że 22-letni kierowca był nietrzeźwy. Mężczyzna, który naraził na szwank nie tylko własne zdrowie, ale i bezpieczeństwo innych, teraz musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami. Policjanci, którzy przybyli na miejsce, zastali sprawcę w kajdankach, a jego pojazd wymagał interwencji strażaków, aby został usunięty z torów.

Konsekwencje nieodpowiedzialności

Wypadek, choć na szczęście nie spowodował ofiar w ludziach, to jednak jest przestrogą przed lekceważeniem przepisów drogowych. Nietrzeźwy kierowca, który spowodował poważne straty materialne, stanie przed sądem.

Grozi mu do 3 lat więzienia oraz utrata prawa jazdy na minimum rok. Policja przypomina, że jazda pod wpływem alkoholu to nie tylko przestępstwo, ale przede wszystkim ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 22.03.2024, JSK Internet.