Zgłoszenie obywatelskie — to był początek

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia obywatelskiego do dyżurnego komendy w Legionowie. Informacja wskazywała, że po drodze krajowej nr 61 porusza się Porsche, a jego kierowca może być nietrzeźwy. Policjanci szybko zareagowali, zatrzymując pojazd do kontroli.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Kontrola trzeźwości — niespodziewany obrót sprawy

Badanie alkomatem wykazało, że 36-letni kierowca z Warszawy był trzeźwy. Jednak po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna nie miał prawa prowadzić pojazdu — ponad dwa lata temu stracił uprawnienia do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Poszukiwany przez sąd

To nie był jedyny problem warszawiaka. Po dalszym sprawdzeniu danych wyszło na jaw, że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Wyszkowie. Mężczyzna miał do odbycia ponad roczny pobyt w zakładzie karnym za oszustwo i zaniechanie obowiązku alimentacyjnego. Zatrzymanie przez policję z Legionowa przyspieszyło wykonanie wyroku.

Konsekwencje zatrzymania

Po zatrzymaniu mieszkaniec stolicy został przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Zdarzenie to pokazuje, jak ważne jest zgłaszanie podejrzeń o nieprawidłowości na drodze, które mogą prowadzić do ujawnienia poważniejszych przestępstw.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 17.05.2024, KPP w Legionowie.