Około godziny 23, patrolujący teren Starego Pilczyna policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy. Za kierownicą siedział młody mężczyzna, który na prośbę o okazanie dokumentów wręczył mundurowym nepalskie prawo jazdy. W tym momencie zaskoczenie na twarzach policjantów musiało być ogromne.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo

Prawo jazdy z Nepalu nie przekonało policjantów

21-letni kierowca okazał nierówno przycięty blankiet, na którym brakowało znaków wodnych i innych zabezpieczeń. Słaba jakość grafiki dokumentu oraz brak informacji o organie wydającym prawo jazdy również zwróciły uwagę mundurowych. Jednak największe zdziwienie wywołała data urodzenia właściciela dokumentu - według nepalskiego prawa jazdy mężczyzna urodzi się dopiero w 2059 r.

Warto podkreślić, że choć z pozoru odległa, przyszła data w kolumnie określającej datę urodzenia kierowcy może wydawać się fatalną wpadką, to według obowiązującego w Nepalu kalendarza (kalendarz Wikrama Samwat) obecnie jest rok 2081.

Policjanci nie mieli jednak wątpliwości, że mają do czynienia z podróbką. Zatrzymali dokument i wszczęli postępowanie przeciwko zatrzymanemu mężczyźnie. Za posługiwanie się podrobionym dokumentem grozi mu do 5 lat więzienia.