Wspólna akcja służb

Policjanci ruchu drogowego, inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego, funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej połączyli siły, by skuteczniej walczyć z nieprawidłowościami w przewozach osób. Kontrole odbywały się w strategicznych punktach miasta, gdzie najczęściej operują kierowcy korzystający z aplikacji do zamawiania przejazdów.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Skrupulatne kontrole

Każdy zatrzymany pojazd był dokładnie sprawdzany pod kątem uprawnień kierowcy, jego trzeźwości, stanu technicznego samochodu oraz przestrzegania przepisów o transporcie drogowym. Kontrole nie ominęły również sposobu, w jaki przewożeni byli pasażerowie, co ma kluczowe znaczenie dla ich bezpieczeństwa.

 Foto: Policja

Wykroczenia na celowniku

Wśród ujawnionych wykroczeń znalazły się takie, jak niestosowanie się do znaków drogowych, brak obowiązkowego wyposażenia pojazdu czy niekompletne dokumenty. Choć większość kierowców przestrzegała przepisów, każde stwierdzone wykroczenie stanowi przestrogę dla innych i podkreśla znaczenie regularnych kontroli.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Działania podjęte przez służby mają na celu nie tylko karanie, ale przede wszystkim zapobieganie potencjalnym wypadkom i zwiększenie świadomości kierowców. Regularne kontrole są istotnym elementem dbania o bezpieczeństwo na drogach, szczególnie w kontekście dynamicznie rozwijających się usług przewozowych na aplikację.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 20.05.2024, Policja Podkarpacka.