- Zachęcamy do oddawania głosów w specjalnej ankiecie, która znajduje się pod artykułem
Zatrzymanie na trzeźwość
W ramach działań „Trzeźwość” na terenie powiatu hajnowskiego, policjantka drogówki zatrzymała peugeota na warszawskich numerach rejestracyjnych. Za kierownicą pojazdu siedział 56-letni pracownik firmy ochroniarskiej. Badanie alkomatem wykazało obecność alkoholu w jego organizmie, co było zaskoczeniem dla kierowcy.
Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:
Dalszy ciąg artykułu pod materiałem wideo- Przeczytaj także: Policjanci chwycili za lornetki. Wakacyjne wykroczenie kosztuje kierowców aż 30 000 zł
Broń w rękach nietrzeźwego
Oprócz wykrytego alkoholu, mężczyzna miał przy sobie broń palną, na którą posiadał zezwolenie. Jego prawo jazdy zostało zatrzymane, a pojazd oraz broń przekazano osobie upoważnionej. Teraz ochroniarz musi liczyć się z konsekwencjami prawnymi zarówno za kierowanie pojazdem po alkoholu, jak i za przenoszenie broni w takim stanie.
Konsekwencje prawne
Za kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu grozi kara aresztu lub grzywna nie niższa niż 2500 zł. Przenoszenie broni palnej będąc pod wpływem alkoholu również jest przestępstwem zagrożonym karą aresztu bądź grzywny. Sprawa 56-latka trafi teraz przed sąd, gdzie zostaną wyjaśnione wszystkie okoliczności zdarzenia.
- Przeczytaj także: To dwa ukochane SUV-y Polaków. Który lepszy?
Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 30.07.2024, Polska Policja.