Akcja Prędkość w Augustowie

W piątek na terenie powiatu augustowskiego policjanci drogówki przeprowadzili działania pod kryptonimem Prędkość. Celem akcji było egzekwowanie przestrzegania limitów prędkości, zwłaszcza w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Funkcjonariusze skupili się na monitorowaniu dróg, aby poprawić bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Rekordzista dnia

Tuż przed południem mundurowi zatrzymali do kontroli volkswagena. Jego kierowca, 39-letni mężczyzna, przekroczył dozwoloną prędkość o 64 km/h. W miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h, jechał z prędkością 114 km/h. To niebezpieczne zachowanie na drodze skutkowało natychmiastowym zatrzymaniem prawa jazdy oraz nałożeniem wysokiego mandatu.

Konsekwencje naruszenia przepisów

Za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym kierowca stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Dodatkowo, został ukarany mandatem w wysokości 2000 złotych. Policja przypomina, że takie wykroczenia są surowo karane nie tylko ze względu na ryzyko dla życia kierowcy, ale również dla bezpieczeństwa innych użytkowników drogi.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 21.05.2024, Polska Policja.