Zignorował zakaz, ale konsekwencji nie uniknął

Na autostradzie A4, w okresie świątecznego weekendu, wprowadzono zakazy jazdy dla pojazdów ciężarowych. Mimo to kierowca TIR-a podjął ryzyko i wyruszył w trasę z Poznania do Niemiec. Bolesławiecka drogówka, patrolująca autostradę, szybko zauważyła naruszenie przepisów i zatrzymała pojazd. Za lekceważenie zakazu kierowca otrzymał mandat, co miało być przestrogą dla innych użytkowników dróg.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Policjanci sprawdzili stan techniczny

Kontrola drogowa ujawniła nie tylko naruszenie zakazu jazdy, ale również problemy z pojazdem. Funkcjonariusze mieli zastrzeżenia do stanu technicznego TIR-a, co skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego. To działanie podkreśla wagę przestrzegania nie tylko przepisów ruchu drogowego, ale i dbałości o sprawność techniczną pojazdów, mając na uwadze bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu.

Incydent na autostradzie A4 jest przypomnieniem o konieczności przestrzegania obowiązujących przepisów, szczególnie w okresach wzmożonego ruchu. Policja apeluje do kierowców ciężarówek o planowanie tras z uwzględnieniem zakazów oraz o bieżące sprawdzanie stanu technicznego swoich pojazdów. Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialności każdego z nas.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 5.06.2024, Polska Policja.