Zatrzymanie na drodze wojewódzkiej

Patrolujący drogę wojewódzką 296 policjanci z Lubania zatrzymali do kontroli ciężarówkę marki MAN. Za kierownicą pojazdu znajdował się 37-letni obywatel Ukrainy. Funkcjonariusze szybko zorientowali się, że mężczyzna jest pijany, co potwierdziło badanie alkomatem. Kierowca stracił prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny pojazdu, który nie posiadał aktualnych badań technicznych.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje naruszenia prawa

Po wytrzeźwieniu, kierowca usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Grozi mu za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Policja przypomina, że jazda pod wpływem alkoholu jest poważnym wykroczeniem, które może skutkować tragicznymi w skutkach wypadkami. Akcja „Alkohol i narkotyki” ma na celu eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców i zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu.

Reakcja i prewencja

Szybka reakcja kierowców i policji pozwoliła na uniknięcie potencjalnej tragedii. Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu o niezwłoczne informowanie o podejrzeniach jazdy pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Każdy taki sygnał jest niezwykle ważny i może uratować życie. Akcje kontrolne są regularnie przeprowadzane w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 8.05.2024, Polska Policja.