Interwencja po godzinach

Policjant Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją sieradzkiej komendy, będąc poza służbą, zauważył niepokojące zachowanie kierowcy fiata. Po tym, jak pojazd zjechał na pobocze i uderzył w ogrodzenie, funkcjonariusz bez wahania podjął interwencję. Wyczuwając silny zapach alkoholu, wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając dalszą jazdę pijanemu kierowcy.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Konsekwencje nieodpowiedzialności

Badanie alkomatem potwierdziło, że 51-letni mieszkaniec powiatu sieradzkiego był w stanie głębokiego upojenia alkoholowego. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych ujawniło, że mężczyzna nie miał prawa prowadzić pojazdu. Teraz grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara pieniężna za jazdę w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień.

Apel policji

Policja Łódzka gratuluje funkcjonariuszowi i podkreśla, że jego działanie może być przykładem godnym naśladowania. Jednocześnie przypomina, że nietrzeźwi kierowcy są poważnym zagrożeniem na drogach i apeluje o rozsądek za kierownicą. Każdy może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach, reagując na niebezpieczne zachowania.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 8.05.2024, Policja Łódzka.