Chwile grozy przy ulicy Szujskiego

Zdarzenie miało miejsce tuż po godzinie 14:00 w poniedziałek, 3 czerwca. Volkswagen, którego kierowca stracił kontrolę nad pojazdem, wyrządził znaczne szkody, zanim zatrzymał się na trawniku obok popularnej restauracji. Świadkowie zdarzenia przeżyli chwile grozy, obserwując niekontrolowany bieg wydarzeń.

Dalsza część tekstu pod materiałem wideo:

Interwencja służb ratunkowych

Na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe, w tym straż pożarna i ratownicy medyczni. Strażacy zabezpieczyli teren kolizji, a ratownicy udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym. Ruch na ulicy Szkotnik został chwilowo zablokowany, co spowodowało utrudnienia w dostępie do centrum miasta.

 Foto: Policja

Przebieg zdarzenia i jego konsekwencje

Policja, po rozmowach ze świadkami i analizie śladów, ustaliła, że 38-letni kierowca Volkswagena z Rzeszowa, jadąc od centrum, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z Suzuki. W wyniku uderzenia Suzuki zablokowało przejazd, a Volkswagen zatrzymał się na trawniku. Trzy osoby z Volkswagena i jedna z Suzuki zostały przewiezione do szpitala, ale po badaniach zostały wypuszczone do domów.

 Foto: Policja

Sprawca bez uprawnień za kierownicą

Okazało się, że sprawca kolizji nie miał prawa jazdy, a dodatkowo był objęty sądowym zakazem prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Policja wszczęła postępowanie, które wyjaśni okoliczności zdarzenia i zadecyduje o odpowiedzialności kierowcy.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 5.06.2024, KMP w Tarnowie.