Przekroczenie prędkości i konsekwencje

Zdarzenie miało miejsce w Nietoperku, gdzie policjanci z Międzyrzecza zatrzymali 64-latka przekraczającego prędkość. Kierowca Peugeota jechał z prędkością 116 km/h w obszarze, gdzie obowiązuje limit 50 km/h.

W związku z poważnym naruszeniem przepisów funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy na trzy miesiące, nałożyli mandat w wysokości 3000 złotych oraz przyznali 13 punktów karnych.

Recydywa podwaja konsekwencje

Okazało się, że 64-latek był już wcześniej karany za przekroczenie prędkości. Ponieważ wykroczenie zostało popełnione w warunkach recydywy, kwota mandatu została podwojona. Przepisy drogowe w Polsce są surowe dla recydywistów, co ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie liczby wypadków spowodowanych przez nadmierną prędkość.

Apel policji i działania prewencyjne

Policja apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności i przestrzeganie ograniczeń prędkości. Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych i stanowi zagrożenie nie tylko dla kierujących, ale także dla innych uczestników ruchu. Działania policyjne, takie jak kontrola prędkości, mają na celu zapobieganie wypadkom i podnoszenie świadomości kierowców o ryzyku związanym z nieodpowiedzialną jazdą.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 23.03.2024, Policja Lubuska.