Rolnik przygnieciony przez ciągnik

Wczoraj wieczorem, chwilę po godzinie 19:00, policjanci otrzymali zgłoszenie o wypadku, który wydarzył się na polu w pobliżu Nieckowa. Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe. Z wstępnych ustaleń wynika, że 42-letni mieszkaniec Gminy Potęgowo, podczas jazdy ciągnikiem, najechał na skarpę, co spowodowało przewrócenie się pojazdu i przygniecenie kierowcy.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Rolnik nie żyje. Śledztwo w toku

Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora przeprowadzili na miejscu niezbędne czynności procesowe. Obecnie trwa ustalanie dokładnych okoliczności, które doprowadziły do tego tragicznego zdarzenia. Policja apeluje do świadków wypadku o kontakt i przekazywanie wszelkich informacji, które mogą pomóc w wyjaśnieniu sprawy.

Bezpieczeństwo w pracy rolnika

Ten wypadek jest przypomnieniem o niebezpieczeństwach związanych z pracami polowymi. Policja oraz instytucje zajmujące się bezpieczeństwem pracy regularnie informują o konieczności przestrzegania zasad bezpieczeństwa oraz prawidłowego użytkowania maszyn rolniczych. Wypadki takie jak ten podkreślają potrzebę ciągłego podnoszenia świadomości na temat ryzyka w rolnictwie.

Tekst powstał na podstawie komunikatu policji z dnia: 30.03.2024, Policja Pomorska