Wybierz samochód

Abarth grande punto

Abarth Grande Punto

Abarth Grande Punto to kompaktowy 3-drzwiowy samochód osobowy segmentu B, sportowy odpowiednik Fiata Grande Punto. Auto pojawiło się na rynku w 2007 roku i było pierwszym modelem firmy spod znaku skorpiona, które powstało po jej reaktywacji.

Zwykłe Grande Punto zostało ukąszone przez”skorpiona”, po czym zamieniło się w zwinnego hot-hatcha. Auto od swojego „spokojnego” odpowiednika różni się m.in. obniżonym i utwardzonym zawieszeniem, mocniejszym silnikiem i skrzynią biegów, a także licznymi elementami wystroju wnętrza i karoserii, w tym większymi felgami, innymi zderzakami, niewielkiej lotce na tylnej klapie oraz podwójną końcówką wydechu.

Do napędu służy 1,4-litrowy benzyniak T-Jet generujący 155 KM, który współpracuje z 6-biegową skrzynią manualną. Moc przenoszona jest na przednią oś. Komu mało, mógł zamówić pakiet „essesse”, który dodawał Abarthowi dodatkowe 25 KM, bardziej dopracowane zawieszenie oraz wydajniejsze hamulce i większe felgi.

Wnętrze co prawda nie rozpieszcza przestronnością (szczególnie w II rzędzie siedzeń), ale kubełkowe fotele kierowcy i pasażera zapewniają odpowiednie trzymanie na zakrętach. Bagażnik jest niewielki, bowiem ma tylko 275 litrów pojemności, jednak nie jest to samochód przeznaczony na długie podróże.

Produkcja Abartha Grande Punto została zakończona w 2010 roku, a jego następcą był Abarth Punto Evo.

Abarth Grande Punto - generacje

Abarth Grande Punto (2007&nbsp-&nbsp2010)

Abarth Grande Punto (2007 - 2010)

Abarth Grande Punto - powiązane artykuły