Rocznie powstaje 2 miliony akumulatorów ze znaczkiem ZAP oraz Jenox (przejęta niedawno firma) na obudowie. Z tego 75 proc., czyli 1,5 miliona jest eksportowane na pięć kontynentów.

Akumulatory z Piastowa spotkać można w pojazdach jeżdżących w Chinach, Malezji, Singapurze, RPA, Australii. Główny rynek zbytu to Europa, a w szczególności kraje skandynawskie.

Już niedługi piastowskie akumulatory pojawią się na Bliskim Wschodzie – w Arabii Saudyjskiej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, w Iranie.

ZAP Sznajder Batterien SA otrzymał w 2016 roku wyróżnienie od kapituły nagrody Regionalne Orły Eksportu w kategorii „Innowacyjny produkt eksportowy".

Hitem eksportowym piastowskiej fabryki są akumulatory z serii Silver Japan i Plus Japan Cars. Zostały one zaprojektowane z przeznaczeniem do aut japońskich i koreańskich.

„Japońskie" akumulatory mają inne wymiary niż baterie do aut europejskich oraz inną grubość biegunów. Są to baterie bezobsługowe – przez cały okres eksploatacji nie trzeba w nich uzupełniać elektrolitu. Jedyna czynność obsługowa to – w razie potrzeby – doładowanie baterii.