Wybierz samochód

BMW Seria 3 GT

BMW Seria 3 GT

BMW serii 3 Gran Turismo (F34) należy do klasy średniej premium. Został zaprezentowany już w 2009 roku, ale do produkcji wszedł dopiero po 4 latach. Jego nadwozie ciężko jest scharakteryzować, lecz powszechnie jest nazywane dużym hatchbackiem.

Pod skrótem GT, rozumie się auto sportowe, jednak takim ta wersja serii 3 nie jest. Jest technologicznie oparta na typoszeregu F30, a dokładnie na odmianie przeznaczonej na rynek chiński, ponieważ ta ma o 11 cm dłuższy rozstaw osi niż standardowa „trójka”. Wydawałoby się, że zapotrzebowanie rynku zostało zaspokojone sedanem, Touringiem, a jeśli komuś mało, to może wybrać uterenowioną X3. Otóż nie. BMW serii 3 GT jest dla tych, którym za mało miejsca w wersji Touring, a nie chcą SUV-a.

Nadwozie jest bardzo podobne do serii 3, ale przez zwiększone gabaryty jest niezgrabne. Tylna część wydaje się być nieproporcjonalnie duża w stosunku do przedniej części auta. A skoro o tylnej części mowa, na klapie bagażnika znajduje się wysuwany spojler, który wychyla się po przekroczeniu prędkości 110 km/h. BMW 3 GT jest o 20 cm dłuższe od sedana i mierzy prawie 5 metrów. Dzięki temu zabiegowi, pasażerowie na tylnej kanapie zyskali dodatkowe 8 cm na nogi. W bagażniku z kolei, znajdziemy 520 litrów pojemności - 40 więcej niż w sedanie i 25 więcej niż w wersji Touring. Masa odpowiednio uległa zmianie-auto waży ok. 1,7 tony(150 kg więcej od sedana).

Pod maską znajdziemy 2-litrowe, 4-cylindrowe i 3-litrowe 6-cylindrowe jednostki benzynowe i wysokoprężne. Najsłabszym silnikiem jest 2-litrowy turbodiesel o mocy 143 KM, a najmocniejszą jednostką jest 3-litrowy „benzyniak” o mocy 306 KM. Z silnikiem współpracuje 6-biegowa skrzynia manualna lub 8-biegowa skrzynia automatyczna.

BMW Seria 3 GT - generacje

BMW Seria 3 GT - powiązane artykuły

Przeglądarka blokuje powiadomienia - Zobacz jak zmienić ustawienia
Zamknij
Auto Świat
Czy chciałbyś otrzymywać powiadomienia z najciekawszymi informacjami?
Subskrybuj

Dzięki, teraz zawsze będziesz na bieżąco!