Wybierz samochód

Citroen C2

Citroen C2

Citroën C2 to niewielki samochód miejski produkowany przez francuski koncern. Auto pojawiło się w 2003 roku jako następca popularnego Saxo. Auto miało być „świeżą” propozycją dla młodszej klienteli, jednak zamierzony cel nie został osiągnięty, a auto nie zdobyło takiej popularności, jakiej oczekiwano.

Auto prezentowało się z zewnątrz bardzo korzystnie. Klinowate nadwozie miało łagodne linie, a tył był zakończony gwałtownym ścięciem. Auto doczekało się 2 liftingów. Pierwsze zmiany zaszły w 2006 roku, kiedy to wymieniono tylne światła. W tym samym roku rozpoczęła się produkcja chińskiego C2, który z tym znanym m.in. w Europie wspólną miał tylko nazwę. Był to bowiem mocno zmodernizowany Peugeot 206.

2 lata po pierwszym liftingu, modernizacji doczekał się grill oraz zderzaki. Wnętrze nie należało do przestronnych, chociaż osoby siedzące z przodu nie powinny narzekać. Gorze było w II rzędzie, gdzie szczególnie wyżsi pasażerowie mogli narzekać na brak miejsca na nogi i głowę. Bagażnik oferował tylko 166 litrów pojemności.

Do napędu posłużyły 1.1-, 1.4- oraz 1.6-litrowe benzyniaki. Pierwsze dwa generowały kolejno 60 oraz 75 lub 90 KM. Ostatnia jednostka występowała w usportowionych odmianach VTR oraz VTS, gdzie rozwijała odpowiednio 110 oraz 125 KM, co przy masie ok. 1000 kg zapewniało przyzwoite osiągi oraz właściwości jezdne. Oprócz tego do dyspozycji były także turbodiesle HDi. 1,4-litrowy silnik miał 70, a 1,6-litrowy – 110 KM. Moc przekazywana była na przednią oś za pomocą 5-biegowej przekładni manualnej lub półautomatycznej.

W 2009 roku zakończono produkcję Citroëna C2, a jego następcą został bardziej stylowy DS3.

Citroen C2 - generacje

Citroen C2 - powiązane artykuły

Katalog Samochodów Auto Świat