Wybierz samochód

Citroen DS4

Citroen DS4

Citroën DS4 to kompaktowy samochód francuskiej marki klasy premium. Został zaprezentowany w 2011 roku jako 5-drzwiowy hatchback.

Tak jak inne modele z linii DS nawiązującej do legendarnego modelu Citroëna – DS, auto jest bardzo stylowe i lepiej wyposażone od zwykłych modeli Citroëna, a technicznie bazowało na C4. Coprawda nie oferuje on już tak szerokiego wachlarza możliwości personalizacji auta, ale i tak na liście wyposażenia dodatkowego znalazło się wiele atrakcyjnych pozycji. Auto wizualnie sprawia wrażenie uterenowionego. Niemiło może zaskoczyć fakt, iż przez boczną linię auta i kształt tylnej szyby, nie da się jej opuścić. Ilość miejsca na tylnej kanapie może być dla wyższych osób niewystarczająca, ale w sumie siedzeń starczy dla 5 osób. Pojemność bagażnika wynosi 359 litrów, a po złożeniu II rzędu rośnie ona do 1021 litrów.

Pod maską 3 jednostki benzynowe oraz 4 wysokoprężne. W pierwszym przypadku, mamy do czynienia z motorami o pojemności 1.6 VTi oraz HTP o 3 wariantach mocowych 120, 156 i 200 KM, a każda z nich zapewnia zadowalającą dynamikę. W przypadku silników o zapłonie samoczynnym mamy do czynienia z motorami o pojemności 1.6 HDI o 2 wariantach mocowych (92 i 110 KM), e-HDI o mocy 110 KM oraz topowy, 2-litrowy turbodiesel o mocy 163 KM. Silniki można zamówić w połączeniu ze skrzynią manualną o 5 lub 6 przełożeniach bądź z automatem o 6 przełożeniach.

W 2015 roku został zaprezentowany także uterenowiony model DS 4 – Crossback. W tym samym roku zwykła DS 4 przeszła facelifting i została wyodrębniona jako osobny model prestiżowej marki Citroëna – DS.

Głównym konkurentem DS 4 jest m.in. Lancia Delta.

Citroen DS4 - generacje

Citroen DS4 - powiązane artykuły