• 17 Edycja targów ProfiAuto Show odbędzie się w Katowicach
  • Impreza powinna zainteresować nie tylko mechaników i właścicieli serwisów – przygotowano liczne atrakcje dla fanów motoryzacji
  • Wśród patronów medialnych wydarzenia są Onet, Auto Świat oraz dobrywarsztat.pl,

To będą dwa wyjątkowo energetyczne dni, pełne merytorycznych spotkań, szkoleń i prezentacji oraz emocjonujących atrakcji. Przedstawiciele branży automotive ponownie zapoznają się z nowinkami technologicznymi i najnowszymi trendami warsztatowymi, wezmą udział w drugiej edycji „Pucharu Mechaników”, poznają gwiazdy z motoryzacyjnego świata oraz będą podziwiać szybkie samochody.

Wśród nowości ProfiAuto Show 2020 znajdzie się m.in. uroczysta inauguracja targów, w której udział wezmą przedstawiciele organizatora oraz władz miasta. Wydarzenie poprowadzi jeden z najpopularniejszych dziennikarzy motoryzacyjnych w kraju – Patryk Mikiciuk. Podczas oficjalnego otwarcia wybrzmi idea targów, zapowiedziane zostaną atrakcje oraz rozpocznie się rywalizacja o „Puchar Mechaników”.

Puchar mechaników

Efektowne zmagania między mechanikami po raz drugi rozgrzeją gości targów. Do walki stanie 70 dwuosobowych zespołów. Warsztatowcy zmierzą się ze sobą podczas testu wiedzy oraz w rywalizacjach zręcznościowych. Zmagania oceni jury złożone ze specjalistów branżowych. Zwycięzcy wrócą do swoich warsztatów z cennymi, ułatwiającymi codzienną pracę nagrodami rzeczowymi.

Targi ProfiAuto Show ponownie odbędą się w nowoczesnym budynku Międzynarodowego Centrum Kongresowego (Strefa Wystawiennicza), w kultowym Spodku (Strefa Warsztatowa) oraz na Placu Sławika i Antalla (Strefa Rozrywki) w Katowicach.

Rynkowe nowości

Strefa Wystawiennicza ProfiAuto Show to przestrzeń skupiająca najciekawsze branżowe trendy. Przygotowane przez wystawców pokazy, prezentacje i szkolenia techniczne oraz atrakcje na stoiskach korespondują z ofertą produktową. Swoje portfolio zaprezentują największe światowe marki branży automotive, z przedstawicielami których będą mogli porozmawiać goście targów. Wśród nich będą również reprezentanci działów technicznych, na bieżąco odpowiadający na szczegółowe pytania i udzielający praktycznych informacji m.in. z zakresu poprawnego montażu prezentowanych rozwiązań.

Strefa Warsztatowa jest przygotowywana z myślą o właścicielach, kierownikach i pracownikach warsztatów samochodowych oraz pasjonatach motoryzacji. Znajdą tu cenne inspiracje i informacje o nowościach z zakresu wyposażenia warsztatowego czy narzędzi. Tutaj też odbędzie się finał „Pucharu Mechaników”.

Strefa rozrywki: pokazy, wyścigi, drift

W Strefie Rozrywki zaplanowano atrakcje, które wzniosą motoryzacyjne emocje na najwyższy poziom: widowiskowe pokazy, wyścigi oraz drift. W jej centralnym punkcie zbudowany zostanie tor off-road o powierzchni ponad 200 m2 – konstrukcja, dzięki której najlepsze terenowe samochody będą wykonywać strome podjazdy i zjazdy.

ProfiAuto Show to dowód, że idea targów ma się bardzo dobrze. Organizowane z rozmachem i pasją, są doskonałym narzędziem komunikacyjnym oraz jednym z najważniejszych momentów dla branży. Nic nie zastąpi bezpośredniej rozmowy i pozytywnej energii towarzyszącej chwili, gdy dziesiątki tysięcy ludzi, dla których ważna jest motoryzacja, spotykają się w jednym miejscu. Nasza branża opiera się na relacjach, potrzebujemy spotkań by nawiązać kontakty, pokazać nowości, dotrzeć do odbiorców i potencjalnych partnerów. Jako jeden z największych dystrybutorów w branży po raz kolejny pokażemy, że „Napędzamy pasją” – podsumowuje Łukasz Kopiec, dyrektor marketingu ProfiAuto.

Zeszłoroczną edycję targów ProfiAuto Show odwiedziło ponad 46 000 osób, z czego niemal ¼ stanowili mechanicy i przedstawiciele branży automotive. Na ponad 20 000 m2 powierzchni swoją ofertę zaprezentowało 150 światowych marek automotive. Mechanicy mogli również skorzystać z gamy szkoleń obejmujących ponad 100 spotkań.

Główny patronat medialny nad ProfiAuto Show objęli: Onet, Auto Świat, dobrywarsztat.pl, radio ESKA, Dziennik Zachodni oraz Nasze Miasto. Patronem Honorowym wydarzenia jest prezydent miasta Katowice.