Wybierz samochód

Ferrari California

Ferrari California

Ferrari California to kabriolet włoskiej marki produkowany z myślą o przemierzaniu nadmorskich bulwarów. Auto zaprezentowano w 2008 roku i zawierało wiele, sprawdzonych w innych modelach nowinek technicznych np. system kontroli trakcji F1-Trac. Standardem były także m.in. karbonowo-ceramiczne hamulce.

Ferrari California jest także pierwszym autem spod znaku czarnego rumaka, wyposażony w sztywny, składany dach (złożenie zajmuje ok. 15 sekund) i silnik umieszczony z przodu. Pod maską znajdowała się jednostka V8 o pojemności 4,3 litra i mocy 460 KM (zaadaptowana z modelu F430), a by zapewnić korzystny rozkład masy, 7-stopniową, dwusprzęgłową skrzynię biegów umieszczony przed tylną osią. Do wyboru stoi także 6-biegowa przekładnia manualna. Nadwozie zostało zaprojektowane przez znane studio Pininfarina, a zainteresowanie autem było tak duże, że na egzemplarze trzeba było czekać nawet 3 lata.

W 2012 roku przeprowadzono pierwszy facelifting auta. Był on jednak bardzo symboliczny, a zmianie uległ m.in. przedni grill, a jednostkę wzmocniono o 30 KM. Dzięki odchudzeniu nadwozie o 30 kg, przyspieszenie do 100 km/h spadło o 0,2 sekundy do poziomu 3,8 sekundy. 2 lata później przeprowadzono kolejny, bardziej znaczący facelifting.

Oprócz wyraźnych zmian zewnętrznych, które wyszły Ferrari na dobre, zmieniło się serce Californii, a do nazwy dodano literę „T”. Po raz pierwszy od dłuższego czasu, zdecydowano się zastosować turbosprężarkę. W tym przypadku zamontowano nawet dwie. Silnik V8 o pojemności 3,8 litra rozwijał moc 560 KM. Takie zmiany zostały wymuszone przez nowe normy spalin narzucone przez UE.

Głównym konkurentem Ferrari California jest Porsche 911 Turbo Cabrio.

Ferrari California - generacje

Ferrari California II (2014&nbsp-&nbsp)

Ferrari California II (2014 - )

Ferrari California - powiązane artykuły

Katalog Samochodów Auto Świat