Wybierz samochód

Ferrari F12 Berlinetta

Ferrari F12 Berlinetta

Ferrari F12 Berlinetta to dwumiejscowe GT produkowany przez włoską markę spod znaku czarnego rumaka. Jego prezentacja odbyła się w 2012 roku i zastąpił on model 599 GTB Fiorano.

F12 Berlintta jest drugim najmocniejszym i najszybszym Ferrari w historii (ustępuje tylko modelowi LaFerrari). Silnik V12 generujący 740 KM umieszczony został z przodu. Taka moc pozwala na rozpędzenie auta do 100 km/h w niewiele ponad 3 sekundy, a kolejna „setka” pojawia się na zegarach już po kolejnych 5,5 sekundach. Moment obrotowy o wartości 690 Nm jet kierowany na tylną oś. Aby zatrzymać tą bestię, inżynierowie zastosowali ceramiczno-węglowe tarcze hamulcowe.

Dzięki zastosowaniu różnych stopów aluminium, udało się uzyskać lepsza w stosunku do poprzednika sztywność nadwozia jednocześnie obniżając jego masę. System kontroli trakcji F1-Trac oraz aktywne, magnetyczne zawieszenie dbają o odpowiednie doznania i najwyższy poziom kontroli nad autem. Umieszczenie dwusprzęgłowej, 7-biegowej skrzyni biegów F1-DCT przed tylną osia zapewnia niemalże idealne rozłożenie masy, co w połączeniu ze skróconym rozstawem osi i nisko położonym środkiem ciężkości jest kwintesencją rasowego, sportowego GT.

Głównym konkurentem Ferrari F12 Berlinetta jest Lamborghini Aventador.

Ferrari F12 Berlinetta - generacje

Ferrari F12 Berlinetta - powiązane artykuły

Katalog Samochodów Auto Świat