Wybierz samochód

Ford Courier

Ford Courier

Ford Courier to dostawczy samochód osobowy produkowany przez europejski oddział Forda. Pojazd zadebiutował w 1991 roku i bazował na III generacji popularnej Fiesty. Przód obu modeli był taki sam, jednak dalej można było zauważyć już duże zmiany.

Ford Courier miał dłuższy rozstaw osi, a od końca przednich drzwi, linia dachowa została skokowo zwiększona w celu umożliwienia przewozu większych ładunków. Courier przypominał nieco auto z zabudową skrzyniową. Z tyłu zastosowano podwójne drzwi otwierane na boki z niskim progiem załadunkowym, dzięki czemu nie było problemu z zapakowaniem i wypakowaniem ładunku.

Wraz z biegiem czasu i wprowadzaniem kolejnych generacji Fiesty, zmieniała się również stylistyka Couriera, który był na bieżąco modernizowany. W kolejnych latach opierał się on na Fieście IV generacji, przed i po faceliftingu. W celu ulepszenia wytrzymałości i zwiększenia ładowności, w porównaniu do standardowej Fiesty w tylnym zawieszeniu zostały zastosowane resory piórowe.

Pod maską można było spotkać 60-konnego benzyniaka o pojemności 1,3 litra oraz 1,8-litrowego diesla generującego 60 lub (z turbosprężarką) 75 KM. W 2002 roku zakończono produkcję dostawczego Forda, a jego następcą został Ford Transit Connect. Rywalami Forda Courier są m.in. Citroen C15, Fiat Fiorino, Seat Inca oraz Volkswagen Caddy.

Ford Courier - generacje

Ford Courier (1991&nbsp-&nbsp2002)

Ford Courier (1991 - 2002)

Ford Courier - powiązane artykuły

Katalog Samochodów Auto Świat